https://linksredirect.com/?cid=91464&source=linkkit&url=https%3A%2F%2Fwww.amazon.in%2F

Eisu Nangbu Nungshiye Part-14

EISU NANGBU NUNGSHIYE

part-14

punshiba khaba ga hotel ama Hana book touraba tung Da Sana ge office kna Thirak lami…

Thiba yaba thiraba tungda enak nakna piktak touba room amada makhoi ge office oiduna leirami

Khaba ga punshiba ga mafam du tapna changsanli…

Bema:kna??kei thabak ki..

Punshiba:akhoi maheiroising ne Delhi University Da tamjabane research work amage madam ga unajaningba head office tasu chngure madam somda chtkhi haibaduda lakcharabane suti su kuina fngdaba…

Bema:yam thubiraba??ngeihak ngaibiba yagadra??madam do asom lomda chatkhibane ei koujaruge…

Punshiba:kourudrasu yani Da thabak ki chat khiba oira d akhoi adum ngaijage…

Bema:keisu Luba nte Da ma lak ekansida mayam ga sak khangnanaba sum thok khibane..

Punshiba ga khaba thariba chair duda fami..bema su Sana bu kourunaba thok khi..

Khaba:hayeng hanaba tousiko me gi gari Ni purak ese wa chagat2 ngangnaba tnle..

Punshiba:hoirong Sidi hanjin2 ngangihe eisu khangi keidwrage hayeng adum hani…

Khaba:nang ge emotional blackmail na ga chatnaroi he hayeng d nathnda thanambane hairiye…

Punshiba:yare chagat2 nganglanu tumin na adum famaga leirisingse yngo..

Bema:madam…madam..

Sana mayam fminaramba dage onthorak tuna:hao keidwrage??

Bema: student ne hai Moi khara lak houwe madam unaningba male adasu changura male suti kuina fngde na sida direct lak amale…

Sana:ehe karigine haige moibo??

Bema: research work khara gini hai thoidokpa d khangdre…

Sana:fare2 chatlamo eisu lak Lage…

Bema su chatkhre…bema ga Sana ga tungda mangda lakminarami…

Punshiba Sana bu uba matam airport tage lakpada thengnakhiva du ningsinglk e..mama bu ubada mapi era chenlk e..

Khaba khuning na thinduna masa du control tounaba hairami…

Sana famduna:ebungo Kari tanaseba???ebungo amase eibu ukhigum??

Punshiba:em…madam nahan gari yaramdaba Da thengnakhibadune…

Sana:ehe eidi kaoruredana..numit tu eisu thagat wahei fao hek haihoude…

Punshiba:keisu kaide da madam..

Sana:nakhoi na lakpa bu kei tanaseba??bema ayingba khita semak o..

Khaba:madam toubiranu Da aduge d yarani..

Sana:yade2 asuk sangna wana lak Laga…ado noi na khngninglibadu hai u..

Punshiba masa ge Areiba thouna khudingmak fudok tuna:madam akhoi DU ge student sing ne research amage damak lakpane..

Punshiba touriba du asoiba yaodanaba haidana phone du puthok tuna voice record touna touri…

Sana:ei record se toudi touhaningdabane..

Khaba:madam record se thadok kadaba nte hayeng akhoi na Eva matam Da soidana ba haiduna toubane…

Sana:fare echa singna hairabanina ado kei matang no nakhoi na khangninglise…

Punshiba:madam organisation ama lingkhatpa haibase yamna waba thabak ama oiramni aduna mayam ge support su mathou Tai ana khanjei…

Sana:um yamna chumi asuk chaoba organisation ama lingbada ethnda na yarak te eiga wakhal manaba eiga chanagadaba do adu punsinduna Karina faba haiba do khanba mathou Tai..

Punshiba:madam akhoi Manipur Da nupi se hanthana yengba haigadra singthanadaba haigadra nupi na sumba ama tourakpa Da nupa sing sina hek2 cheiba thangba tounei masida madam ge husband amadi emung manung d support pibibra kamai toubage??

Punshiba masa du sor funba hourabane adubu fathajei khaba punshiba mawong du khangduna makhut tu Chetna paiduna them jinbiri..

Sana upliva anok tu louthoktuna table Da thamli

Sana:echasing punshi tangkak Kaya Da awaba Kaya thengnakhi thengnariva awaba du lanthoknaba hotnaba Da upai leitra duna aronba thabk chtpa takhi..

Punshiba:madam hairisibu??

Sana:eige d kna leitre leiriba haiba bu organisation asigi staff sing asitamak ngaire…

Punshiba:madam hairise madam gi kna leitraba??

Punshiba masa du thk2 nikpa hourak a leiba ngamlak tare..

Khaba na kna control twnaba hotnari..

Sana:um leitre knasu..

Asi hairasu Sana mamit tage mapi d tajari…

Punshiba:madam kamdouna leikhidabno aduga organisation lingkhat khiba siga wari kharata libi u ba..

Sana:fare matam kuina lot tuna awaba potlum Kaya puramba ase ngac di echa sing Da lirage…

Bema su hei Mahi du table Da thamduna makhoi manakta famli..

Sana:matam do ng Kaka na Nisa epak ta taorubage narak tuna mapan Da chatpa takhi.. engkhol do thmnaba hotnarasu thmba leitabagum toukhi..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ebeni:eina ngasai haibaduni nang akhoi ge yarak oi haidana ma ge do sendoi Chang nairak oi khanbagini…

Sana macha bu konduna megi mangol duda kapli: edomcha karino eina houjik toudoisibo??epuroiba se eige emangdage adumak set tuna pukhra gadro??

Ebeni:Sana eisu nang natou se yengba ngamde eina ngamba haibabu eina chtkadava lambi da chtuna napuroiba bu knaba hotnou haibasi ntana..

Sana:edomcha..

Tanja duda ebeni ge call ama lk e..

Ebeni:hello thabalei..

Thabalei:ebeni khudak ki order ama lk a rate ti chaoni nang yagadro??

Ebeni kha chathok Laga:kaidano kanagedano???

Thabalei:MLA amage hotel Da party Gini thikadar kha su yaowe me 4 piyo hai atei leire nang yagadra hangisi Ni..

Ebeni:thabalei ngeihak ta ngaikho kuiroi ei fat pao faorak k..

Ebeni Sana ge nakta changlak tuna:Sana..

Sana: edomcha..

Ebeni:ei nang ge matou se yengba ngamdre houjik phone tourak eduni eina hairise peisa di chaoni…

Sana:eche karamna adumba lambi da..

Ebeni:nang na chatningdra d khangdre nang ge nateng pangba di eisu si ntana upai d leite..

Sana macha bu yengduna mapi sintharak e:eche fare ei yarage…

Ebeni:asengbeira Sana??

Sana:um edomcha hakchang se kandraba oirasu epuroiba ge thawai d kanduna echa bu soidana mama mapa leitaba d oihanloige..

Ebeni:fare2 ei pao haigegeko..

Ebeni na pao haiduna mage mahut Sana na chatnaba haire….

Thabalei Khoige leifam du youduna Sana bu manung Da pusinduna kebiri..

Thabalei phn Da wari twri

Thabalei:sir anouba ama yaore masak matou su onthokna fajakhraba ado rate ti kha yamda yaroiko magedi..

“Masak Pu fajara d yaine peisa ge Wadi Kem khanlunu kayano hekta hai u ne”

Thabalei:mage oina rate to double hengatpiro..

“Masak Pu fajaramaba thablei peisa nang haido soi pire..”

Thabalei:sir adudi pung muk leiraga gari habirak o ..

Asi hainaduna phn du thamle..

Thabalei:keisu khnlunu Da enao Sidi punsi sdi awaba Kaya thengnagadabne akhoi su chngningna chngkhiba nte upai leitabana masida takhibani..

Sana:eche bungo do Kai Da thanamge…

Ebeni:unage hairo??asomlom Da angang khei ga leihouwe..

Sana:hm unaroi..

Thabalei:fare ngak famo atei su lak ani yam kuigadaba party nte horen pung 5 adaifaone…ebeni akhoi su moige chatnaba kei2no semu si lk o…

Thabalei ga ebeni ga su thok khre..

Sana mingsel Da tariba mage saktam adubu muna yengjari…

“Eina ngasi touriba se karino??achumva lambi Ra??yeksinliba mayam Sina eige peisa tanbage lambi oiradaba??”

“Mama ge punshiba mama toufam khangdre”

Asi haiduna hik2 kaplak e..ngeihak kplaga tariba pi du amuk fat2 teithok e

“Hmm ei thouna hanba yade ei epuroiba bu kanda ba yade…eige hakchang mangkhra su epuroiba d soidana Kan Gani”

Sana kapada chaithok luruba mit ki kajal lipstick sing adu ningthina amuk sangjinli…nongmatasu adum kerakkhidrava mase luhong Da ngairiba mou amagum awuba khuding sumhatpa Yana ningthijare…

Sana asemba menok Amana mingsel Da yengduna masa na masa bu yengjari…

to be contd…

Leave a Comment

Your email address will not be published.